Kovács Jenő nagykárolyi polgármestert kísértük el az egykori Aranyszarvas-fogadóba. Megtudtuk, az elöljáró kezdeményezni fogja, hogy állítson a város annak emléket, hogy Petőfi Sándor ebben az épületben látta meg, és ismerte meg későbbi feleségét, Szendrey Júliát. Talán egy szoborpár illene ide a legjobban - vélte a polgármester. Mint ismeretes, 1846. szeptember 8-án a megyei bál előtt délután 6-7 óra tájban látta először a költő a Térey család kertjében Szendrey Júliát, Szendrey Ignác erdődi tiszttartó, Károlyi Lajos gróf inspektora feltűnő szépségű, alig 18 éves leányát.
Este a bálban bemutatták őket egymásnak, hosszabban társalogtak, és a költőre e találkozás meghatározó benyomást tett... A 19. század első éveiben kezdték meg az épület építését, majd az 1830-as évekbeli földrengések után az építmény hátsó részét az idén 200 éve született Ybl Miklós tervei alapján emelték fel.
A Károlyi család Szarvas fogadóját a 20. század elején megvásárolta a város, és oda költöztette a városházát. Utána számos egyébre felhasználták az építményt, ám annak karbantartására nem fordítottak kellő figyelmet. Nagykároly egyik legrégebbi épületének felújíttatását három éve kezdték meg.
A költségeket teljes egészében a helyhatóság biztosítja. A munkálatok nyáron befejeződnek, immár csak a hátsó rész, közte az egykori bálterem, a leendő díszterem felújítása maradt hátra. Szeptemberben minden bizonnyal átköltözik ide a nagykárolyi polgármesteri hivatal apparátusa - fejtette ki a polgármester. Kovács Jenő szerint méltó az, hogy a megye egyik legszebb épületében honol majd a nagykárolyi városháza.